PASLANMAZ ÇELİK KÜPEŞTE

Paslanmaz çelik uygulamalarımız ile balkon, teras ve iç mekanlarınızı sağlam, kaliteli ve son derece estetik bir görünüme sahip mimari yaşam olanaklarıyla donatmaktayız. Özellikle her bütçeye uygun uygulamalarımız ile farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunmaktayız. Küpeşte ve dikmeleri veya yatay koruma çubukları paslanmaz çelikten merdiven stiline uygun olarak imal edilerek uygun şekilde monte edilir. 304 veya 316 kalite paslanmaz çelik küpeştelerimizin, pleksi korkuluk, havuz korkuluk, paslanmaz balkon, paslanmaz teras ve bina içi korkulukları müşterilerimizin beğenilerine göre farklı tarz ve uygulama seçenekleri mevcuttur. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi küpeştelerimiz de kalite ve dayanıklılıklarıyla yıllara meydan okur. Paslanmaz küpeşte beton üzeri kaplama merdivenlere uygulanabildiği gibi yanaklı, spiral, omurgalı merdivenlerde de uygulanabilir.

Genel Özellikler

Saf 304 Kalite (18cr/10ni) paslanmaz küpeşteler mükemmel korozyon dayanımları yanında, düşük veya yüksek sıcaklıklarda ve basınçlarda kullanılabilmeleri, şekil verme kolaylığı, estetik görünümleri gibi özelliklere sahiptirler. Saf 304 Kalite (18cr/10ni) paslanmaz küpeşteler bakımlarının ucuz ve kolay olması, uzun ömürlü ve çevre dostu bir malzeme olmaları çok büyük avantajlar sağlar. Dolayısıyla ürünün tüm ömrü dikkate alınarak yapılacak fiyat analizlerinde, paslanmaz küpeşte kullanımının daha ekonomik olduğu görülür.

Teknik Özellikler

Paslanmaz küpeştelerde içyapıyı belirleyen en önemli alaşım elementleri, önem sırasına göre krom, nikel, molibden ve mangandır. Bunlardan öncelikle krom ve nikel içyapının ferritik veya ostenitik olmasını belirler. Paslanmaz küpeşteler çok değişik kalitelerde üretilen malzemelerdir. YMS olarak üretimimizde (18cr/10ni) Saf 304 Kalite Paslanmaz Çelik kullanmayı terçih ediyoruz. Bu madde bileşiminde %18-20 arası krom, %08-10 arası Nikel, %2 Mangan, %1 Silisyum, %0,08 Karbon, %0,045 fosfor, %0,30 kükürt ve %68,85-72,85 Demir bulundurmaktadır.

Çevre Dostu

Paslanmaz küpeşte mükemmel bir 'green' malzemedir ve sonsuz geri dönüşümlüdür. Bu maddenin %50 sinden fazlası eritilmiş hurda paslanmaz içermektedir. Paslanmaz Çelikten yapılan küpeşte ürünler yıllarca kullanılabilir ve paslanma veya kırılmaya eğimli değildir. Yüksek derece ısıya dayanıklılık gösterip, uzun yıllar kullanılmasına rağmen yeni görüntüsünü korur. Paslanmaz küpeşte az bakım ve yüzeyine sert temizlik gerektirir. Bu da daha az kimyasal malzeme kullanımı anlamına gelip bu maddenin çevre dostu bir madde olduğunu bize gösterir.

Paslanmaz Küpeşte Ek avantajları

1. Dayanıklı, kolayca ezilmez veya çizilmez.
2. Korozyona karşı dayanıklıdır.
3. Gıda asitleri tarafından zarar görmez.
4. Gözenekli değildir
5. Parlaklığını ve güzelliğini korur
6. Kolay temizlenebilir

Alüminyum Küpeşte
Çelik Küpeşte
Referanslarımız
Sertifikalarımız